30 dni
na zwrot
Darmowa dostawa
od 200 zł
Ocena sklepu
4,9/5

Moduł GSM/GPRS SIM 900 Shield Arduino Uno + antena

Sku: 0392-AA368
89,10 zł
Brutto

Moduł komunikacyjny GSM/GPRS jest oparty na układzie SIM900, służąc do nawiązywania komunikacji w standardzie GSM/GPRS. Za pomocą modułu można wykonać połączenie telefoniczne, wysyłać i odbierać SMS, przesyłać dane w systemie GPRS. Na module znajdują się dwa gniazda Jack 3.5 służące do podłączenia słuchawek oraz mikrofonu. Moduł posiada gniazdo antenowe SMA lub IPEX służące do podłączenia zewnętrznej anteny GSM. Kartę SIM umieszcza się w gnieździe znajdującym się również na module. Moduł posiada podstawowe wyprowadzenia niezbędne do konfiguracji układu SIM 900 za pomocą komend AT, przesyłu danych oraz do zasilania modułu. Moduł posiada pola lutownicze w które po wlutowaniu listw kołkowych może służyć jako nakładka (shield) do Arduino UNO.

Ilość
Ostatnie sztuki w magazynie

  • Darmowa dostawa od 200zł
  • 30 dni na zwrot
  • Sprawdź ilość
STAN MAGAZYNOWY Aktualnie na magazynie znajduje się 2szt.

Moduł GSM/GPRS SIM 900 Shield Arduino Uno + antena

 

Opis:

 

Moduł komunikacyjny GSM/GPRS jest oparty na układzie SIM900, służąc do nawiązywania komunikacji w standardzie GSM/GPRS. Za pomocą modułu można wykonać połączenie telefoniczne, wysyłać i odbierać SMS, przesyłać dane w systemie GPRS. Na module znajdują się dwa gniazda Jack 3.5 służące do podłączenia słuchawek oraz mikrofonu. Moduł posiada gniazdo antenowe SMA lub IPEX służące do podłączenia zewnętrznej anteny GSM. Kartę SIM umieszcza się w gnieździe znajdującym się również na module. Moduł posiada podstawowe wyprowadzenia niezbędne do konfiguracji układu SIM 900 za pomocą komend AT, przesyłu danych oraz do zasilania modułu. Moduł posiada pola lutownicze w które po wlutowaniu listw kołkowych może służyć jako nakładka (shield) do Arduino UNO.

Wyprowadzenia:

  • 12 pinów GPIOs,
  • 2 piny PWM i wbudowany ADC w układ SIM 900 (wszystkie poziom 2.8V).
  • Gniazdo baterii CR1220. Służy ona do podtrzymywania zasilania wbudowanego zegara czasu rzeczywistego.
  • Komunikacja z modułem odbywa się przez port UART który może pracować w standardzie TTL (5V lub 2.8V). Za pomocą portu UART wysyła się komendy AT służące do konfiguracji układu SIM 900 oraz do wydawania poleceń. Port UART również służy do przesyłu danych GPRS.
  • Zasilanie układu jest w zakresie napięć 5 VDC, prąd nie może być mniejszy niż 2A.

Dane Techniczne: 

- Komunikacja w pasmie GSM/GPRS 850MHz, 900MHz, 1800MHz, 1900MHz

- napięcie zasilania 5 V

- pobór prądu 2A

- protokół komunikacyjny UART standard 5V i 2.8 V (w zależności czy są używane pola lutownicze obok gniazda mikrofonowego czy piny odpowiadające pinom D0 i D1 na arduino)

- wymiar modułu 75 x 55 mm

- gniazda do anten GSM, typ SMA lub IPEX

Tutorial:

https://randomnerdtutorials.com/sim900-gsm-gprs-shield-arduino/

7 innych produktów w tej samej kategorii:

Indeks: 0441-ZESBBmobile

BBmobile Zestaw z...

Zestaw Książka + Płyta CD + Moduł BBmobile. Ten zestaw nauczy każdego jak budować projekty i aplikacje mobilne bez znajomości narzędzi i technik trudnego programowania w systemie Android. Daj się porwać pasji tworzenia projektów z mobilnym interfejsem użytkownika.

Cena 115,97 zł
Więcej
Nie ma wystarczającej ilości produktów w magazynie

Indeks: 0090-NA218

Wielofunkcyjny Shield do...

Rozszerzenie sprzętowe, wielofunkcyjny shield dedykowany do Arduino UNO, Leonardo i Mega2560. Dodatek ten posiada najczęściej wykorzystywane podzespoły elektroniczne i moduły takie jak: wyświetlacz cyfrowy LED, złącza do podłączenia czujników, buzzer, przyciski i diody LED. 

Cena 9,40 zł
Więcej
Nie ma wystarczającej ilości produktów w magazynie

Indeks: 0278-NA081

Digispark kickstarter -...

Miniaturowy moduł z mikrokontrolerem Attiny85, wyposażony w 8 kb pamięci Flash oraz 6 portów I/O. Płytka została wydrukowana wraz ze złączem USB, dzięki któremu układ można programować poprzez środowisko Arduino IDE. Napięcie zasilania wynosi 5 V lub od 7 V do 35 V.

Cena 17,60 zł
Więcej
Nie ma wystarczającej ilości produktów w magazynie

Indeks: 0442-BBair

BBMagic BBAir - Precyzyjny...

BBair jest precyzyjnym, laserowym, mobilnym sensorem jakości powietrza. Dodatkowo mierzy też temperaturę i wilgotność. Wykonuje pomiary zawartości pyłów zawieszonych PM10, PM2.5 oraz PM1 i podaje stan jakości powietrza wraz z zaleceniami Światowej Organizacji Zdrowia (WHO).

Cena 251,00 zł
Więcej
Nie ma wystarczającej ilości produktów w magazynie

Indeks: 0322-AA643

Terminal Block do Arduino...

Uniwersalna płytka drukowana dwustronna z metalizacją otworów pasująca do zestawu Arduino MEGA / MEGA 2560. Pozwala na zbudowanie własnego tzw. Protoshield lub Shielda czyli nakładki nadstawki do Arduino w oparciu o własny pomysł. Wymiary płytki drukowanej, oraz wyprowadzenia I/O idealnie pasują m.in do modułów Arduino mega. Na płytce dodatkowo...

Cena 28,30 zł
Więcej
Nie ma wystarczającej ilości produktów w magazynie

Indeks: 0440-BBmobile

Moduł BBMobile - moduł...

Buduj Projekty i Aplikacje mobilne z Arduino ARM AVR PIC STM zapomocą modułu komunikacyjnego Bluetooth BLE BBmobile. Stworzenie aplikacji mobilnej jeszcze nigdy nie było takie proste !! Gdy dodać do tego możliwość bezprzewodowej komunikacji mamy prawdziwą rakietę, która wyniesie nasze projekty na całkiem nowy poziom.

Cena 52,20 zł
Więcej
Nie ma wystarczającej ilości produktów w magazynie