30 dni
na zwrot
Darmowa dostawa
od 200 zł
Ocena sklepu
4,9/5
Konwertery
Konwertery USB, moduły RTC i akcesoria - sklep internetowy | Modulosy.pl

Konwertery

Miłośnicy elektroniki wykonują liczne operacje na układach elektronicznych, które polegają zazwyczaj na łączeniu wielu elementów i układów, a także przetwarzaniu sygnałów. Do ostatniej z wymienionych czynności niezbędny jest konwerter USB, który umożliwia łączenie dwóch urządzeń, które wykorzystują różne technologie. Pozwala to między innymi na połączenie starszego sprzętu z takim, który cechuje się nowszymi rozwiązaniami technologicznymi. Za pomocą konwertera USB można także przetworzyć sygnał analogowy na cyfrowy i odwrotnie. Oprócz tego w naszej ofercie znaleźć można moduły RTC, które pozwalają na dokładne określanie czasu, między innymi daty i godziny. Jest to funkcja niezbędna w niemal większości urządzeń elektronicznych, takich jak zegary, a także centralki w inteligentnych domach. Moduł RTC dostarcza informacje o czasie nie tylko gdy jest dostępne zasilanie sieciowe, ale też w przypadku nagłej przerwy w dostawie prądu, np. z powodu awarii. Wówczas zegar czasu rzeczywistego działa nadal nieprzerwanie.

Aktywne filtry

Indeks: 0294-AA108

Konwerter...

Uniwersalny moduł konwertera z wyjściem USB - UART - RS232. Umożliwia ona programowanie płytek Arduino (np MultiWii) oraz innych z wejściem RS232/ TTL które nie posiadają na swojej płycie złacza USB. . 

Cena 4,00 zł
Więcej
W magazynie

Indeks: 0219-AB114

Konwerter USB UART...

Adapter służący do podłączania Modułu sieciowego WIFI ESP8266 bezpośrednio do USB, co daje nam możliwość programowania i przesyłania danych bezpośrednio z komputera. Sposób podłączenia przedstawia zdjęcie w galerii jak i strzałka na konwerterze.

Cena 4,90 zł
Więcej
W magazynie

Indeks: 0216-RA053

Konwerter USB-UART/RS232...

Uniwersalny moduł konwertera z wyjściem USB - UART - RS232. Umożliwia ona programowanie płytek Arduino (np MultiWii) oraz innych z wejściem RS232/ TTL które nie posiadają na swojej płycie złacza USB.

Cena 8,99 zł
Więcej
W magazynie

Indeks: 0401-NA238

Konwerter USB-UART FTDI...

Konwerter USB - UART firmy  WAVESHARE umożliwia komunikację pomiędzy dwoma popularnymi interfejsami szeregowymi USB i UART. Moduł został oparty na układzie FT232. Moduł może być wykorzystany do wymiany danych między komputerem a urządzenie wyposażonym w port UART, np: systemy mikrokontrolerowe, moduły GSM, GPS lub do programowania płytek z wyprowadzonym...

Cena 28,00 zł
Więcej
W magazynie

Indeks: 0298-NA318

Moduł czasu RTC DS1307 -...

Moduł z zegarem czasu rzeczywistego oraz własnym zasilaniem bateryjnym. Pozwala na odczyt czasu w postaci godziny, minuty i sekundy oraz daty: miesiąc dzień, rok.

Cena 3,60 zł
Więcej
W magazynie

Indeks: 0410-NA335

Moduł Przetwornik ADC...

Przetwornik analogowo-cyfrowy o 16-bitowej precyzji. Umożliwia pracę z prędkością 860 próbek / s oraz może być skonfigurowany w 4-kanałowy tryb lub z dwoma różnicowymi wejściami.

Cena 29,90 zł
Więcej
W magazynie