30 dni
na zwrot
Darmowa dostawa
od 200 zł
Ocena sklepu
4,9/5

REGULATOR OBROTÓW SILNIKA MOCY GRZAŁKI NAPIĘCIA 4000W 230V Z POMIAREM NAPIĘCIA - Obudowa z Wtyczką i Gniazdem 230 V

Sku: 0509-RM1C4000W-VOL
179,00 zł
Brutto

Wyprodukowany w Polsce regulator obrotów silnika, oparty na triaku BTA41, przeznaczony jest do silników komutatorowych jednofazowych o mocy maksymalnej 4 kW przy napięciu 230V. Podświetlany woltomierz ułatwia płynne sterowanie mocą i obrotami za pomocą dużego potencjometru, oznaczonego dziesięciostopniową skalą – dzięki temu z łatwością można ustawić odpowiedni poziom napięcia.

Ilość

 • Darmowa dostawa od 200zł
 • 30 dni na zwrot
 • Sprawdź ilość
STAN MAGAZYNOWY Aktualnie na magazynie znajduje się 40szt.

Regulator napięcia 4000 W, 230V, RM1C4000W

 

OPIS

 

Regulator napięcia pozwala sterować silnikami i innymi urządzeniami elektrycznymi poprzez zmianę mocy prądu na wejściu. Podświetlany woltomierz ułatwia dokładne ustawienie pożądanego poziomu napięcia, a regulacja odbywa się z pomocą dużego potencjometru ustawionego w centralnej części regulatora mocy. Przydatny jest także podświetlany wyłącznik, z którego pomocą można odłączyć sterowane urządzenie, bez potrzeby wyciągania wtyczki z gniazda – to ogromne ułatwienie, a jednocześnie bardzo bezpieczne rozwiązanie, gdyż oznacza o wiele prostsze odłączenie urządzenia od zasilania.

 

Kiedy przydatny jest uniwersalny regulator napięcia?

 

Uniwersalny regulator obrotów silnika przeznaczony jest do silników komutatorowych jednofazowych, których moc nie przekracza 4 kW, jednak urządzenie sprawdza się doskonale także w innych zastosowaniach, na przykład:

 • regulacji prądu ładowania prostowników (po stronie pierwotnej transformatora),
 • regulacji natężenia światła w roli ściemniacza,
 • regulacji temperatury w lutownicy i dopasowania jej do aktualnych potrzeb,
 • płynnej regulacji obrotów silników w różnych elektronarzędziach i wentylatorach,
 • regulacji grzałek oraz grzejników elektrycznych.

Uniwersalny regulator napięcia może pełnić także inne zadania wszędzie tam, gdzie potrzebne jest sterowanie napięciem lub mocą danego urządzenia albo układu.

 

Najważniejsze zalety regulatora mocy RM1C4000W

 

Urządzenie te oparte jest na triaku BTA41, co zapewnia dużą skuteczność i minimalną awaryjność. Regulator napięcia produkowany jest w Polsce oraz posiada certyfikat zgody z normami CE. Nowa odsłona tego hitu sprzedażowego posiada kilka usprawnień, wpływających na ergonomię pracy – przekłada się to na większą wygodę oraz większe bezpieczeństwo – wtyczka oraz gniazdo są chociażby odporne na kurz czy wodę, a do tego posiadają obudowę klasy IP44 oraz wysokiej jakości elastyczny przewód.

Chłodzenie odbywa się z pomocą radiatora umieszczonego na płytce, dzięki czemu nie istnieje ryzyko oparzenia się w czasie pracy z regulatorem. Grubsze ścieżki zapewniają jednocześnie większą bezawaryjność oraz żywotność urządzenia, nawet w pracy w trudnych warunkach. Z tych powodów regulator obrotów silnika RM1C4000W sprawdza się nie tylko w domowych zastosowaniach, ale jest też chętnie wybierany do zadań przemysłowych. To najlepszy wybór z dostępnych na rynku rozwiązań, a do tego stale zyskuje on na popularności. Jeśli masz jakieś wątpliwości związane z regulatorem mocy, zadzwoń do nas – chętnie odpowiemy na Twoje pytania w tym zakresie.

 

Dane Techniczne:

 

  • Zakres płynnej regulacji: 0 ~ 230V AC (zależne od silnika np. jeśli silnik pracuje w zakresie 110V-230V to regulacja będzie odbywać się w tym zakresie)

  • Rodzaj regulacji: Potencjometr

  • Moc max chwilowa: 4000 W AC (praca chwilowa)

  • Moc pracy ciągłej: <2500 W

  • Napięcie pracy : 230V

  • Wydajność: Powyżej 90 %

  • Max Prąd: 20 A

  • Triak: BTA41

  • Zabezpieczenie: Bezpiecznik

  • Chłodzenie: Radiator

  • Wymiary : 130x70x75 mm

  • Kod Produktu: RM1C4000W

  • Wyłącznik zasilanie podświetlany: TAK

  • Obudowa: ABS

  • Wtyczka i gniazdo klasa odporności: IP44

  • Długość przewodów: 2x0,8m 

  • Podświetlany woltomierz

 

 

 

Zobacz także

Indeks: 0571-XP223

Licznik energii...

LICZNIK MIERNIK ENERGII ELEKTRYCZNEJ WATOMIERZ Licznik energii elektrycznej z dużym wyświetlaczem to nowoczesne urządzenie służące do pomiaru zużycia energii elektrycznej w gospodarstwie domowym lub w firmie. Jego główną zaletą jest duży, czytelny wyświetlacz, który pozwala na łatwe odczytywanie wyników pomiarów.

Cena 40,00 zł
Więcej
Nie ma wystarczającej ilości produktów w magazynie
10 innych produktów w tej samej kategorii:

Indeks: 0603-REG_4000_CH_2200W

REGULATOR OBROTÓW...

REGULATOR NAPIĘCIA naszej Polskiej produkcji umożliwia precyzyjną regulację obrotów silników szczotkowych (komutatorowych) oraz mocy grzałki do 3500W chwilowo i 2600W ciągło, przy 230V AC. Wyposażony w zabezpieczenie nadprądowe i termiczne, jest rozwiązaniem nie tylko wydajnym, ale i bezpiecznym.

Cena 210,00 zł
Więcej
W magazynie

Indeks: 0588-REG5PAN_PANEL

REGULATOR NAPIĘCIA OBROTÓW...

Regulator Napięcia 5kW 230V z gniazdem, tablicowym z bolcem– praktyczne rozwiązanie dla twojego warsztatu, pochodzące prosto z polskiej manufaktury. Zaawansowany technologicznie produkt, który sprosta wymaganiom nawet najbardziej precyzyjnych zastosowań w zakresie regulacji obrotów silników, mocy grzałek oraz napięcia prądu 230V AC. Dzięki wbudowanemu...

Cena 309,00 zł
Więcej
W magazynie

Indeks: 0590-REG-5/SSR/0542

2x gniazdko REGULATOR MOCY...

Regulator Mocy Grzałki SSR z Termostatem to innowacyjne urządzenie, które łączy w sobie solidność i niezawodność modułu SSR z precyzyjnością wbudowanego termostatu. Dzięki mocności ciągłej na poziomie 4500 W, zapewnia efektywne i stabilne działanie grzałki, umożliwiając dokładną regulację i kontrolę temperatury w różnorodnych warunkach.

Cena 279,00 zł
Więcej
Ostatnie sztuki w magazynie

Indeks: 0600-REG312/SSR

REGULATOR NAPIĘCIA MOCY...

Prezentujemy Państwu najnowsze nasze osiągnięcie w dziedzinie technologii zarządzania mocą - Regulator Półprzewodnikowy SSR 3-fazowy o mocy 12 kW REG312. Nasz regulator umożliwia płynną regulację mocy trzech grzałek za pomocą jednego potencjometru, oferując unikalną kombinację kontroli i elastyczności.

Cena 899,00 zł
Więcej
W magazynie

Indeks: 0590-REG-5/SSR/0542

REGULATOR MOCY GRZAŁKI SSR...

Regulator Mocy Grzałki SSR z Termostatem to innowacyjne urządzenie, które łączy w sobie solidność i niezawodność modułu SSR z precyzyjnością wbudowanego termostatu. Dzięki mocności ciągłej na poziomie 4500 W, zapewnia efektywne i stabilne działanie grzałki, umożliwiając dokładną regulację i kontrolę temperatury w różnorodnych warunkach.

Cena 259,00 zł
Więcej
W magazynie

Indeks: 0516-RM1C4000W

REGULATOR OBROTÓW SILNIKA...

Regulator obrotów silnika oparty jest na triaku BTA41. Regulator mocy silnika przeznaczony jest do regulacji prędkości w silnikach komutatorowych jednofazowych o maksymalnej mocy 4 KW i napięciu 230 V.  Wraz ze spadkiem jego obrotów spada również moc urządzenia.  Regulator napięcia został wyposażony w podświetlany wyłącznik, który ułatwia znacznie pracę,...

Cena 149,00 zł
Więcej
W magazynie

Indeks: 0429-RM1C4000W

REGULATOR OBROTÓW SILNIKA...

Cieszymy się, że możemy zaprezentować Państwu nasz najnowszy Regulator Napięcia 0429-RM1C4000W. To efekt naszego nieustannego dążenia do perfekcji i stałej gotowości do słuchania naszych klientów. Przez lata dostarczaliśmy produkty najwyższej jakości, a liczne sprzedane sztuki naszego poprzedniego regulatora napięcia potwierdzały zaufanie, jakim nas...

Cena 169,00 zł
Więcej
W magazynie

Indeks: 0574-RM50001

REGULATOR NAPIĘCIA OBROTÓW...

REGULATOR NAPIĘCIA OBROTÓW SILNIKA MOCY GRZAŁKI 230 V 5000W ⭐NOWY MODEL Z radością prezentujemy najnowszy Regulator Napięcia RM50001 - produkt naszego nieustannego dążenia do doskonałości. Tworząc go, słuchaliśmy Was, naszych klientów. Wasze opinie i sugestie pomogły nam stworzyć regulator, który jest mocniejszy, wydajniejszy i...

Cena 189,00 zł
Więcej
W magazynie